Turnaj Vyškov

publikované 06.12.2015 (aktualizované 20.12.2015)

Celkovo 6 miesto po 2 výhrach 2 remízach a 4 prehrách

Myjava  - Sparta Brno   1:4

Myjava – Rajhrad           3:3

Myjava – Trebíč            1:5

Myjava – Ivančice          1:2

Myjava – Blansko          4:0

Myjava – Svratka Brno  3:1

Myjava – Vyškov           3:3

Myjava – Staré Mesto  1:5

Piaty halový turnaj sme absolvovali len s našimi mladšími hráčmi ( r. 2008 ). Perfektne zorganizovaný turnaj vo Vyškove privítal okrem nás silné moravské kluby. Samotný prvý zápas sme absolvovali s neskorším víťazom a suverénom tohto turnaja. Pol minúty pred koncom sme prehrávali iba o jeden gól ( 1:2), avšak v samom závere sme dostali 2 góly. Gól čo sme dali súperovi bol jediný , ktorý súper vôbec v sobotu dostal. Že to je kvalitný súper sa na predchádzajúcich turnajoch presvedčili aj silnejšie kluby ako sme my , majú už na svojom konte skalpy  aj takých klubov ako obidve pražské „ S „. Možno to bolo na škodu, že sme hneď v prvom zápase narazili na tak silného súpera,  pretože daľšie 3 zápasy sme postrácali body s mužstvami, ktoré nakoniec skončili na posledných miestach. Po obede sme však začali hrať aj efektívne a hneť sa to prejavilo aj na výsledkoch. Našim vrcholom bol zápas č. 7, v ktorom sme remizovali s celkovo druhým mužstvom turnaja. Celkovo sme pôsobili na turnaji ako Jánošík, ktorý bohatým bral a chudobným rozdával. Potešiteľné ale aj trochu logické bolo, že náš výkon mal stúpajúci charakter,  pretože polovica chlapcov na takomto turnaji ešte nebola. Pre nich bol tento turnaj na nezaplatenie. Teší aj pochvala od súperov a aj pozvánka na velký turnaj do Brna v júni 2016.

Naš hráč Jankových mal spolu s chlapcom zo Sparty na konte najviac gólov, avšak v dodatkovom jedenástkovom  rozstrele bol úspešnejší chlapec z Brna. Útechou mu je aspoň cena pre najlepšieho hráča turnaja.